Reklama

Reklama

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny w stronę Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny nieokreślonego bliżej typu w kierunku wybrzeża Morza Japońskiego - poinformował sztab generalny południowokoreąnskich sił zbrojnych. Był to czwarty tego rodzaju test w ciągu tygodnia i 22 od początku roku. Korea Północna może planować w najbliższych tygodniach testy broni atomowej.

Według japońskiej telewizji NHK pocisk spadł w pobliżu japońskiej strefy ekonomicznej.

Jak się zauważa, pocisk wystrzelono bezpośrednio po wizycie w Korei Południowej wiceprezydent USA Kamali Harris i po wspólnych manewrach wojsk USA i Korei Południowej, największych od 5 lat. 

Media: Korea Północna planuje test broni atomowej

Według wywiadu południowokoreańskiego, na który powołała się agencja Yonhap, Korea Północna zamierza przeprowadzić w terminie od 16 października do 7 listopada test broni atomowej. Byłaby to siódma taka próba w historii, ostatnia miała miejsce w 2017 r.

- Północnokoreańskie próby rakietowe to prowokacje, które destabilizują region - mówiła wiceprezydent USA Kamala Harris podczas swojej wizyty w Korei Południowej. Zaznaczyła, że Waszyngton i Seul opowiadają się za całkowitą denuklearyzacją Półwyspu Koreańskiego. Mówiła też o niezachwianym zobowiązaniu USA do obrony Korei Południowej.

Reklama

U wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego w czwartek zakończyły się wspólne ćwiczenia sił morskich USA i Korei Południowej. W piątek wspólne manewry rozpoczęły marynarki wojenne Japonii, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy