Reklama

Reklama

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny. Spadł u wybrzeży Japonii

Korea Północna przeprowadziła w piątek kolejny test międzykontynentalnego pocisku balistycznego. Rakieta, który jest zdolna przekroczyć nawet 5500 kilometrów, spadła u wybrzeży Japonii - poinformował japoński minister obrony Yasukazu Hamada. To drugi test tego pocisku w tym miesiącu.

Pocisk osiągnął wysokość 6000 m, przeleciał ok. 1000 km i spadł do morza w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej, około 200 km na zachód od niezamieszkanej wyspy Oszima w północnej prefekturze Hokkaido.

Jak zaznacza Reuters, maksymalny zasięg międzykontynentalnego pocisku balistycznego Korei Północnej obejmuje prawie cały świat, z wyjątkiem części Ameryki Południowej.

Pocisk balistyczny Korei Północnej spadł u wybrzeży Japonii

- Wydaje się, że pocisk balistyczny wystrzelony przez Koreę Północną spadł do naszej wyłącznej strefy ekonomicznej w pobliżu Hokkaido - powiedział japoński premier Fumio Kishida. Dodał, że japońska obrona powietrzna nie próbowała zniszczyć rakiety w locie i podkreślił, że próby rakietowe Pjongjangu są "całkowicie nie do przyjęcia".

Reklama

Korea Północna wystrzeliła w tym roku ponad 30 pocisków różnego rodzaju, ale test międzykontynentalnej rakiety balistycznej przeprowadziła po raz drugi. Poprzedni miał miejsce 3 listopada. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy