Reklama

Reklama

Korea Północna testuje kolejny rodzaj pocisku. Kim Dzong Un o strategii

Kim Dzong Un - przywódca Korei Północnej - poinformował o teście nowego, międzykontynentalnego pocisku balistycznego - podał Reuters, powołując się na Koreańską Centralną Agencję Prasową. Wezwał też do opracowania lepszej strategicznie broni. Po raz pierwszy pokazał się również publicznie z córką. Waszyngton i Seul podejrzewają, że w najbliższym czasie Pjongjang dokona próbnej eksplozji nuklearnej.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un był obecny na piątkowym teście międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM) należącego do tego kraju. Wezwał też do opracowania lepszej strategicznej broni i szkolenia taktycznych jednostek nuklearnych - poinformowały w sobotę (czasu lokalnego) kontrolowane przez państwo media.

O testach ICBM mówił również japoński minister obrony Yasukazu Hamada, gdyż pocisk "wylądował" u wybrzeży tego kraju.

Osiągnął wysokość 6000 m, przeleciał ok. 1000 km i spadł do morza w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej, około 200 km na zachód od niezamieszkanej wyspy Oszima w północnej prefekturze Hokkaido.

Reklama

Japońska obrona powietrzna nie próbowała zniszczyć rakiety w locie. Władze podkreśliły, że próby rakietowe Pjongjangu są "całkowicie nie do przyjęcia".

Korea Północna bije rekordy

Przypomnijmy, Korea Północna dokonała w ostatnim okresie rekordowo dużej liczby testów rakietowych, tłumacząc je zagrożeniem ze strony Korei Południowej i USA, a zwłaszcza manewrami sił zbrojnych obu krajów, które Pjongjang uważa za "prowokacyjne".

Waszyngton i Seul podejrzewają, że w najbliższym czasie Pjongjang dokona próbnej eksplozji nuklearnej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy