Reklama

Reklama

Korea Północna przeprowadziła kolejne testy pocisków dalekiego zasięgu

O kolejnych testach strategicznych pocisków dalekiego zasięgu poinformowały północnokoreańskie media. Dwie rakiety "ewidentnie trafiły w cel oddalony o dwa tysiące kilometrów" - podała państwowa agencja KCNA cytowana przez agencję Reutera.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował próbne odpalenie dwóch strategicznych pocisków dalekiego zasięgu - poinformowała państwowa agencja KCNA, cytowana przez agencję Reutera.

KCNA przekazała również, że dwie północnokoreańskie rakiety "ewidentnie trafiły w cel oddalony o 2 000 km".

Kim Dzong Un: Musimy rozszerzać strefę operacyjną o charakterze nuklearnym

Kim Dzong Un oświadczył, że kraj "powinien nadal rozszerzać sferę operacyjną strategicznych sił zbrojnych o charakterze nuklearnym, aby zdecydowanie powstrzymywać w dowolnym czasie wszelkie istotne kryzys wojskowe i wojenne i całkowicie przejąć inicjatywę w tym zakresie" - pisze KCNA.

Reklama

W poniedziałek północnokoreańskie media poinformowały, że przeprowadzone w ostatnich tygodniach przez Koreę Północną testy rakietowe były "ćwiczeniami taktycznych sił jądrowych".

Testy rakietowe Korei Północnej wbrew sankcjom ONZ

Korea Północna, która wbrew sankcjom ONZ prowadzi próby z rakietami balistycznymi, podtrzymuje, że testy mają na celu samoobronę przed bezpośrednimi zagrożeniami militarnymi ze strony USA i nie szkodzą bezpieczeństwu sąsiednich krajów.

Wielu ekspertów uważa, że reżim Pjongjang zakończył przygotowania do nowej próby jądrowej, która byłaby siódmą w jej historii i pierwszą od 2017 roku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy