Reklama

Reklama

Korea Północna przeprowadzi test rakiety międzykontynentalnej?

Korea Północna może wkrótce przeprowadzić test międzykontynentalnego pocisku balistycznego ICBM - poinformowały w czwartek południowokoreańskie media, powołując się na źródła wojskowe.

Według mediów Seulu, próbny start może nastąpić w każdej chwili i być może zbiegnie się z piątkową inauguracją nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Eksperci, na których powołuje się Reuters, oceniają te przypuszczenia jako prawdopodobne.

Wcześniej agencje wywiadowcze Korei Południowej informowały o transportach części rakietowych wyglądających na elementy pocisku ICBM.

Jedno z anonimowych źródeł powiedziało południowokoreańskiemu dziennikowi "Chosun Ilbo", że części te różniły się wyglądem od elementów pocisku średniego zasięgu Musudan, którego próbny start przeprowadzono w ubiegłym roku.

Reklama

Eksperci przypuszczają, że północnokoreański pocisk ICBM będzie umieszczany na ruchomych wyrzutniach, co znacznie utrudni jego wykrycie.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył w przemówieniu noworocznym, że jego kraj "jest bliski" przeprowadzenia testu z pociskiem międzykontynentalnym. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy