Reklama

Reklama

Korea Północna do USA: "Drogo zapłacicie" za krytykę

Korea Płn. oświadczyła w sobotę, że Waszyngton "drogo zapłaci" za krytykę jej polityki w dziedzinie praw człowieka oraz, że jego "złośliwe słowa" tylko wzmagają napięcie na Półwyspie Koreańskim.

Jak informuje oficjalna agencja prasowa KCNA rzecznik północnokoreańskiego MSZ ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczone "ośmielą się" krytykować system rządów Korei Północnej, powołując się na problemy praw człowieka, to "drogo za to zapłacą".

Oświadczenie MSZ jest pierwszym od czasu publicznego wezwania Pjongjangu przez specjalnego wysłannika USA do Korei Północnej Stephena Bieguna, aby powrócił do stołu rokowań.

Pjongjang nie zareagował dotychczas bezpośrednio na wezwanie Bieguna.

Zgromadzenie Ogólne ONZ potępiło w ubiegłą środę "długotrwałe i wciąż trwające" naruszenia praw człowieka w Korei Północnej. Wśród sponsorów rezolucji było kilkadziesiąt krajów, w tym USA. Wysłannik Pjongjangu odrzucił rezolucję.

Reklama

Korea Północna wielokrotnie wzywała Waszyngton do "porzucenia wrogiej polityki" od czego uzależnia wznowienie rozmów na temat denuklearyzacji Półwyspu.

Według ekspertów Pjongjang, który dokonał ostatnio serii prób rakietowych, przygotowuje się do testu międzykontynentalnej rakiety balistycznej, co groziłoby bezpośrednią konfrontacją ze Stanami Zjednoczonymi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy