Reklama

Reklama

Korea Płn. wpuści dziennikarzy z Korei Płd.

Dziennikarze z Korei Południowej będą uczestniczyć w ceremonii zamknięcia poligonu testów jądrowych w Korei Północnej. Władze w Pjongjangu dopiero dziś zgodziły się wpuścić przedstawicieli południowokoreańskich mediów na swoje terytorium. Od wczoraj w Korei Północnej są dziennikarze z Chin, Rosji, USA i Wielkiej Brytanii.

Od poniedziałku władze w Seulu starały się, wykorzystując różne kanały komunikacji, przedstawić Korei Północnej listę południowokoreańskich dziennikarzy, którzy mieli udać się na Północ. W poniedziałek Pjongjang odmówił przyjęcia dziennikarzy z Południa.

W środę władze Korei Północnej zmieniły zdanie. Agencja Yonhap podaje, że rano w granicznej miejscowości Panmundżom przedstawiciele Korei Płn. zgodzili się na udział mediów z Południa w uroczystości zamknięcia poligonu testów jądrowych.

Dziennikarze mają udać się do Korei Północnej bezpośrednio z Południa, z lotniska położonego nieopodal Seulu. W miejscowości Wonsan w Korei Północnej dołączą do grupy 20 przedstawicieli mediów z Chin, Rosji, USA i Wlk Brytanii, zaproszonych przez północnokoreańskie MSZ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy