Reklama

Korea Płn. urządziła demonstrację siły. Wystrzelono dwa pociski rakietowe

Korea Północna wystrzeliła w weekend dwa pociski rakietowe krótkiego zasięgu - podała we wtorek agencja Reutera powołując się na dwóch przedstawicieli administracji USA. Amerykańskie władze wojskowe nie komentują sprawy.

Reuters zwraca uwagę, że rakiety odpalono wkrótce po ogłoszeniu, że reżim północnokoreański nie podejmie rozmów z władzami Stanów Zjednoczonych, mimo sygnałów, iż administracja prezydenta Joe Bidena chce nawiązać kontakt.

W czwartek pierwsza wiceminister spraw zagranicznych Korei Płn. Cze Son Hui poinformowała, że Pjongjang wyklucza możliwość podjęcia dialogu z Waszyngtonem, jeśli USA nie zmienią wrogiej polityki wobec KRLD.

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w ubiegłym tygodniu, że likwidacja arsenału jądrowego Korei Płn. pozostaje priorytetem dla USA i aby osiągnąć ten cel Waszyngton jest gotów stosować zarówno zabiegi dyplomatyczne, jak i wywierać presję na Pjongjang. 

Reklama

Rozmowy utknęły w martwym punkcie

Negocjacje nuklearne między USA i Koreą Płn. znajdują się w martwym punkcie od zakończonego fiaskiem szczytu z udziałem ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy KRLD Kim Dzong Una w lutym 2019 roku.

Po objęciu urzędu prezydenta USA Joe Biden zarządził kompleksowy przegląd polityki amerykańskiej wobec północnokoreańskiego reżimu, by określić wszystkie możliwe opcje w obliczu rosnącego zagrożenia, jakie stanowi Korea Północna.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy