Reklama

Koniec trybu samolotowego. Będzie można korzystać z internetu w czasie lotu

Szykuje się przełom w branży lotniczej. Unijne prawo dopuści montowanie na pokładach samolotów sprzętu, dzięki któremu możliwe będzie korzystanie z internetu podczas lotu przy użyciu smartfona czy też komputera, tak jak na ziemi. Nowoczesna technologia ma pojawić się również w autobusach i innych środkach transportu.

Komisja Europejska dostosowała ustawodawstwo dotyczące komunikacji mobilnej do najnowocześniejszych standardów.

 

"Niebo nie jest już granicą, jeśli chodzi o szybkie połączenia o dużej przepustowości" - powiedział unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton. Polityk dodał, że rozpowszechnienie sieci 5G to innowacyjne rozwiązanie, które zapewni "możliwości rozwoju dla europejskich firm".

 

Nowoczesny sprzęt trafi do samolotów

Korzystanie z sieci 5G będzie możliwe dzięki zainstalowaniu w samolocie tzw. "pikokomórek" - podaje portal "Brussel Times". Dzięki temu urządzeniu rozmowy telefoniczne, wiadomości tekstowe i ruch danych mogą być przesyłane przez sieć satelitarną do naziemnej sieci komórkowej.

Reklama

Komisja Europejska chce również udostępnić częstotliwości 5 GHz dla Wi-Fi w samochodach, autobusach i innych środkach transportu. Ma to nastąpić najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tryb samolotowy | samolot | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy