Reklama

Reklama

Kongres Polonii: Comey powinien podać się do dymisji

Szef największej organizacji polonijnej w USA Frank Spula domaga się dymisji szefa FBI Jamesa Comeya. Prezes Kongresu Polonii oświadczył, że osoba na tak wysokim stanowisku powinna ponieść konsekwencje za swoje słowa.

Frank Spula powiedział, że trudno mu było uwierzyć, by ktoś tak znaczący sugerował odpowiedzialność części Polaków za Holokaust. - Ktoś, kto reprezentuje FBI powinien wiedzieć co mówi. To straszny błąd - komentuje szef Kongresu Polonii Amerykańskiej. Zapowiada, że Kongres wystosuje list protestacyjny w tej sprawie. 

Zaznaczając, że wypowiada się we własnym imieniu Frank Spula wyraził przekonanie, że James Comey powinien zrezygnować ze stanowiska. - Uważam, że powinien być ukarany za swoje słowa - podkreślił.
Biuro prasowe FBI nie odpowiadało wczoraj na pytania, czy James Comey wyda oświadczenie w sprawie swojej wypowiedzi lub wystosuje przeprosiny. 

Reklama

Rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf powiedziała, że dyrektor FBI nie miał zamiaru sugerować, iż Polska ponosi odpowiedzialność za Holokaust.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy