Reklama

Reklama

Konflikt Armenia-Azerbejdżan. Nancy Pelosi leci na miejsce

Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi złoży w weekend wizytę w Armenii i spotka się z premierem Nikolem Paszynianem - podał portal Politico. Wizyta ma na celu okazanie wsparcia dla kraju zaangażowanego w konflikt z Azerbejdżanem.

Jak informuje portal, Pelosi odwiedzi Armenię razem z inną demokratyczną kongresmenką Jackie Speier, która ma ormiańskie korzenie. Obie reprezentują Kalifornię, z największym skupiskiem ormiańskiej diaspory w USA.

Wcześniej spotkanie z kanclerzem Niemiec

W planach jest spotkanie z premierem Nikolem Paszynianem i innymi przedstawicielami władz w Erywaniu. Wcześniej, w piątek Pelosi odwiedzi Berlin w ramach spotkania przewodniczących parlamentów państw G7 i spotka się z kanclerzem Olafem Scholzem.

Nancy Pelosi odwiedza kolejny "front"

Wizyta spikerki będzie już jej trzecią podróżą w miejsce będące w centrum geopolitycznych napięć. Wcześniej odwiedziła też Kijów i Tajpej na Tajwanie.

Reklama

Do wizyty dochodzi na tle wznowionych walk między Armenią i Azerbejdżanem i wkroczenia wojsk Azerbejdżanu na terytorium Armenii oraz gwałtownych protestów w Erywaniu po tym, jak Paszynian zasygnalizował gotowość do uznania integralności terytorialnej Azerbejdżanu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy