Reklama

Reklama

Kolumbia: Trybuna zawaliła się podczas walki byków. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej cztery osoby zginęły, a ok. 70 zostały ranne po tym, jak w niedzielę w środkowej Kolumbii podczas walki byków zawaliła się trybuna - podaje Reuters, cytując lokalne media.

Walka byków odbywała się w mieście El Espinal, położonym w centralno-zachodniej części kraju, w departamencie Tolima, około 150 kilometrów na południowy zachód od stolicy kraju Bogoty.

UWAGA: NAGRANIA SĄ DRASTYCZNE

Materiały wideo dostępne na portalach społecznościowych pokazują, jak drewniana konstrukcja rozsypała się na ziemię na zaimprowizowanym stadionie w El Espinal, w Kolumbii.

Nagranie pokazuje moment, w którym trybuny - wypełnione setkami mężczyzn, kobiet i dzieci - runęły.

Przyczyna zawalenia badana przez służby

Ekipy ratunkowe ruszyły na ratunek osobom, które utknęły pod gruzami.

Reklama

Nie jest jasne, co spowodowało zawalenie się konstrukcji.

Władze zaapelowały do ludzi znajdujących się na stadionie i w pobliżu o zachowanie spokoju - donoszą lokalne media.

Cztery osoby zginęły, ok. 70 rannych

"Na chwilę obecną wśród zabitych są cztery osoby. Dwie kobiety, jeden mężczyzna i jeden nieletni" - powiedział lokalnemu radiu gubernator Tolimy Jose Ricardo Orozco.

Członek rady miejskiej Ivan Ferney Rojas ostrzegł, że szpital i pogotowie ratunkowe w mieście są przeciążone w wyniku zaistniałej sytuacji i zaapelował: "Potrzebujemy wsparcia ze strony sąsiednich szpitali i karetek pogotowia. Wiele osób nie ma jeszcze zapewnionej opieki".

"Na miejscu zdarzenia udało się opanować sytuację kryzysową. Mniej więcej 70 osób zostało rannych" - oświadczył dyrektor obrony cywilnej prowincji Luis Fernando Velez lokalnej telewizji. "Z pobliskich miast Ibague i Melgar wysłano karetki pogotowia, aby udzielić pomocy rannym, którzy przepełnili szpital w El Espinal" - dodał Velez.

Kolumbijska gazeta "El Tiempo" podała, że byk, który brał udział w walce, wydostał się z ringu i siał panikę na ulicach miasta. W mieście ogłoszono stan alarmowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy