Reklama

Reklama

Kolumbia: Aresztowano najpotężniejszego handlarza narkotyków

​Dairo Antonio Usuga - najbardziej poszukiwany handlarz narkotyków w Kolumbii - trafił o więzienia. Szef potężnego kartelu Clan del Golfo, znany jako "Otoniel", został schwytany w północno-zachodniej części kraju. Jego gang był największym na świecie eksporterem kokainy.

50-letni Usuga został schwytany w piątek w mieście Necocli, jednej z głównych twierdz kartelu w pobliżu granicy z Panamą, w wyniku operacji z udziałem ponad 500 członków kolumbijskich sił specjalnych.

Największy na świecie eksporter kokainy

Clan del Golfo to najpotężniejszy gang handlarzy narkotyków w Kolumbii, największy na świecie eksporter kokainy.

Aresztowanie "Otoniela" to największy w ostatnich dziesięcioleciach cios rządu kolumbijskiego w zorganizowaną przestępczość w kraju, porównywany przez władze w Bogocie do zabicia w 1993 roku Pablo Escobara, kolumbijskiego barona narkotykowego. 
Za pomoc w schwytaniu Usugi Stany Zjednoczone oferowały nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów.

Reklama

Gang złożony z byłych członków grup paramilitarnych

Dairo Antonio Usuga był szefem gangu handlującego narkotykami złożonego z byłych członków grup paramilitarnych, którzy toczyli zaciekłą walkę z lewicowymi partyzantami do 2010 roku.

W marcu kolumbijska policja, przy współpracy ze służbami amerykańskimi, schwytała siostrę "Otoniela" podejrzaną o handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Nini Usuga została przekazana Stanom Zjednoczonym. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje