Reklama

Kolejny pożar w Rosji. Tym razem padło na centrum handlowe

Płonie centrum handlowe w rosyjskim mieście Tbiliska w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. Ogień objął około 1000 metrów kwadratowych obiektu. Jak dotąd służby nie poinformowały, dlaczego pożar wybuchł, lecz zapewniają, że został opanowany.

O sytuacji w Tblilisce piszą ukraińskie media, powołując się na lokalne tytuły z Kubania, rosyjskiego regionu. Pożar wybuchł około 8:15 rano lokalnego czasu w niedzielę. Z płomieniami walczy ponad 60 strażaków, ponadto zjawiło się tam kilkanaście wozów ze sprzętem strażackim.

Nie ma informacji, by w centrum handlowym Vega ktoś zginął albo został ranny, lecz budynku nie sprawdzono jeszcze pod tym kątem. Rosyjskie służby twierdzą, że udało im się opanować pożar po 9 rano.

Rosja. Płoną sklepy, obiekty militarne i ośrodki opieki

Od chwili, gdy Kreml zdecydował o napaści na Ukrainę, Rosją wstrząsają pożary a także tajemnicze zgony urzędników państwowych. W przypadku pierwszej z tych serii ogień trawi najczęściej centra handlowe, ale i obiekty przemysłowe, a także te o znaczeniu wojskowym. 

Reklama

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni informowaliśmy w Interii o pojawieniu się ognia na lotniskowcu Admirał Kuzniecow w Murmańsku. W wyniku tego pożaru nikt nie ucierpiał, a z okrętu zostało ewakuowanych 20 osób. 

Natomiast w wigilijny poranek pisaliśmy o płomieniach w nielegalnym, prywatnym domu opieki w Kemerowie. Zginęły tam co najmniej 22 osoby. Dzień wcześniej pożar wybuchł na terenie jednostki wojskowej w Moskwie - tam nie było ofiar.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pożar w Rosji | Rosja | Kraj Krasnodarski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy