Reklama

Reklama

​Kolejny dzień protestu na granicy ze Słowacją. Blokada w Chyżnem

Słowaccy przewoźnicy drugi dzień z rzędu blokują przejście graniczne w Chyżnem. W środę o godz. 9.30 protestujący odblokowali przejście, ale blokada została ponownie przywrócona o godz. 10.30.

"Sytuacja na przejściu granicznym w Chyżnem jest bardzo dynamiczna. Przejazd samochodów ciężarowych od wtorku jest blokowany, przepuszczane są samochody osobowe i autobusy" - powiedział PAP dyżurny nowotarskiej policji.

Do granicy w Chyżnem prowadzi droga krajowa nr 7. W związku z występującymi utrudnieniami i ciągle zmieniającą się sytuacją, straż graniczna zaleca kierowcom samochodów osobowych korzystanie z innych przejść granicznych ze Słowacją. Najbliższe polsko-słowackie przejścia graniczne dla samochodów osobowych są w: Winiarczykówce i Chochołowie. Samochody ciężarowe mogą natomiast przejeżdżać na Słowację w Barwinku.

Reklama

Blokada tirów jest ustawiona ok. 1 km za przejściem granicznym w Chyżnym, już na terytorium Słowacji.

Słowaccy przewoźnicy domagają się zmniejszenia podatku drogowego od pojazdów używanych do komercyjnego transportu towarów. Blokadę zorganizowana po raz drugi w tym roku. Poprzednio przejazd był blokowany od 9 do 13 stycznia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy