Reklama

Reklama

Kolejne problemy w tunelu pod kanałem La Manche

W tunelu pod kanałem La Manche przywrócono w niedzielę rano ruch po tym, jak w sobotę zapaliła się w nim ciężarówka. Jednak już po południu z powodu problemów technicznych trzeba było zawiesić 10 połączeń pociągami Eurostar - poinformował szef firmy Eurostar.

- Eurotunel ma kolejny problem związany z infrastrukturą, zdarzył się też około godz. 10 problem techniczny, związany z elektrycznością w sieci trakcyjnej, trzeba było więc wstrzymać ruch od godz. 10 do 12 - powiedział dyrektor generalny Eurostar Nicolas Petrovic.

Po godz. 12 wznowiono ruch w jednym z dwóch tuneli, ale "nazbierało się wiele dodatkowych opóźnień. A to znaczy, że dziś po południu musimy odwołać kursy dziesięciu pociągów" - dodał Petrovic.

Dzień wcześniej zapalenie się przewożonej na platformie ciężarówki sparaliżowało transport w Eurotunelu na kilka godzin.

Reklama

Tunel został zamknięty w sobotę około południa po uruchomieniu się alarmów w związku z wykryciem dymu wydobywającego się z ciężarówki jadącej na platformie z Wielkiej Brytanii do Francji. Gdy uruchomił się alarm, do Francji ewakuowano 42 kierowców; ewakuowano też pasażerów pociągu Eurostar.

Łączący Francję i Wielką Brytanię tunel liczy około 50 km. Umożliwia kursowanie pociągów towarowych przewożących samochody i ciężarówki, a także pociągów pasażerskich Eurostar, które łączą Londyn z Paryżem i Brukselą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy