Kolejne odejście z brytyjskiego rządu. Jest reakcja premiera

Premier Wielkiej Brytanii i minister przy drewnianej mównicy z symbolem kraju, w tle flaga i drewniane panele.
Premier Wielkiej Brytanii napisał list do ustępującego ministraJames Manning/PA Images /Jack Taylor/Reuters Agencja FORUM

W skrócie

  • Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer napisał do Wesa Streetinga list po jego rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia, komunikując potrzebę realizacji obietnic składanych narodowi oraz zakończenia politycznego chaosu.
  • Wes Streeting uzasadnił swoje odejście z rządu utratą zaufania do przywództwa Keira Starmera, krytykując brak wizji premiera i wyrażając poparcie dla szerokiej debaty na temat przyszłości partii.
  • Kolejne rezygnacje w gabinecie Starmera, w tym ustąpienia Miatty Fahnbullah, Jess Phillips i Alex Davies-Jones, nastąpiły po porażkach Partii Pracy w wyborach lokalnych w Anglii oraz wyborach do parlamentów Szkocji i Walii.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Kolejny minister odszedł z rządu Starmera. "Nie poprowadzi pan partii do kolejnych wyborów"

Zobacz również:

Polityczne trzęsienie ziemi na Wyspach. Ministrowie odchodzą z rządu

Zobacz również:

Zobacz również:

Kryzys w ochronie zdrowia. Minister zadowolona, lewica ma pomysł, a szpitale bez pieniędzyPolsat News