Reklama

Reklama

Kolejna wizyta zagranicznego przywódcy na Tajwanie. Premier wzruszona

Na Tajwan przybył w poniedziałek z wizytą premier wyspiarskiego państwa położonego na Morzu Karaibskim Saint Vincent i Grenadyny Ralph Gonslaves. Jest to jedno z 14 państw utrzymujących oficjalne stosunki dyplomatyczne z Tajwanem.

Prezydent Tajwanu Caj Ing-wen witając gościa oświadczyła, że "jest głęboko wzruszona" tym, że chińskie manewry wojskowe odbywające się wokół wyspy "nie powstrzymały go od odwiedzenia przyjaciół".

Ralph Gonslaves powiedział, że przybył do Tajpej aby "wyrazić solidarność, wzmocnić stosunki dwustronne i dążyć do pokoju, bezpieczeństwa i pomyślności dla wszystkich". 

Państwo uznające niepodległość Tajwanu

Oprócz St.Vincent i Grenadynów, Tajwan utrzymuje oficjalne stosunki dyplomatyczne z 13 państwami, głównie z rejonu Karaibów i Ameryki Łacińskiej, a także z Watykanem. 

Reklama

Chiny rozpoczęły przed kilku dniami zakrojone na szeroką skalę manewry wojskowe na wodach i przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu w odpowiedzi na wizytę na wyspie, uważanej przez Pekin za jego zbuntowaną prowincję, przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy