Reklama

Reklama

Kobieta skazana na śmierć za zabójstwo amerykańskiej przedszkolanki

Sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) skazał w poniedziałek na karę śmierci kobietę, która zamordowała amerykańską nauczycielkę. Do zabójstwa, inspirowanego radykalnym islamem, doszło w grudniu 2014 roku w centrum handlowym w Abu Zabi.

Amerykanka - nauczycielka w przedszkolu i matka 11-letnich bliźniąt - została zabita nożem w toalecie centrum handlowego. Za winną popełnienia zbrodni sąd uznał 30-letnią obywatelkę ZEA, która po zamordowaniu nauczycielki próbowała również podłożyć bombę pod apartament egipsko-amerykańskiego lekarza, mieszkającego w Abu Zabi.

Wyrok jest ostateczny. W trakcie procesu nie wykryto u oskarżonej choroby psychicznej i uznano, że kobieta była w pełni świadoma swoich czynów.

Internet - źródło radykalizacji

Reklama

Policja poinformowała, że źródło radykalizacji skazanej stanowił internet, natomiast przynależność państwowa ofiary była przypadkowa. 30-letnia muzułmanka planowała zabójstwo losowo napotkanego cudzoziemca.

Ataki na obywateli państw Zachodu w ZEA, inspirowane doktryną dżihadu, są rzadkością.

Państwo Islamskie oskarża władze ZEA o wspieranie polityki USA oraz udział w powietrznych atakach na pozycje dżihadystów w Syrii.

Reklama

Reklama

Reklama