Reklama

Reklama

Kim Dzong Un po raz pierwszy pokazał się publicznie z córką

Kim Dzong Un obserwował w piątek wystrzelenie nowego typu międzykontynentalnej rakiety balistycznej wraz ze swoją żoną Ri Sol Ju oraz córką. To pierwszy raz, kiedy dyktator Korei Północnej pozwolił na sfotografowanie córki. Zdaniem komentatorów jest to sygnał dla świata i północnokoreańskich elit o czwartej generacji Kimów przygotowującej się do przejęcia władzy.

W piątek Kim Dzong Un pojawił się w miejscu wystrzelenia rakiety Hwasong-17 - pocisku nuklearnego, który, jak twierdzi dyktator, jest niezawodną bronią do powstrzymania zagrożeń militarnych ze strony USA. Jednak największą uwagę podczas tego wydarzenia przykuła córka Kim Dzong Una. Światowe media obiegły w sobotę zdjęcia przywódcy Korei Północnej, który w towarzystwie nastoletniej córki obserwował testowe wystrzelenie Hwasong-17. 

To pierwszy raz, kiedy Kim Dzong Un dał się publicznie sfotografować z córką. Północnokoreańska agencja KNCA, która oficjalnie poinformowała o wydarzeniu, nie sprecyzowała jednak szczegółów na temat córki przywódcy Korei Północnej, w postaci chociażby imienia czy wieku. Według BBC to najprawdopodobniej 12-letnia Kim Chu-ae, która ma być najstarszym dzieckiem Kima. 

Reklama

To sygnał. Czwarte pokolenie Kimów gotowe do sukcesji

- Pierwszy raz widzimy córkę Kim Dzong Una na oficjalnym przedsięwzięciu. To pokazuje, że czuje się on na tyle bezpiecznie, by wziąć ją ze sobą - podkreślił w rozmowie z agencją Reutera ekspert od Korei Północnej Michael Madden z Stimson Center w Waszyngtonie.

Według Maddena Kim Dzong Un, dając się sfotografować z córką, wysyła światu i północnokoreańskim elitom przesłanie o czwartej już generacji Kimów w Korei Północnej, przygotowującej się do przejęcia władzy. Madden zauważa, że Chu-ae za 4-5 lat zacznie naukę na uniwersytecie lub rozpocznie służbę wojskową. Będzie przyuczana do przejęcia przywództwa. Być może zostanie doradczynią, lub podobnie jak jej ciotka Kim Jo Dzong - siostra Kim Dzong Una, która pełni wysoką funkcję w aparacie propagandy - będzie odgrywała zakulisową rolę w aparacie władzy. 

Przypomnijmy, że wiele faktów z życia prywatnego Kim Dzong Una pozostaje tajemnicą. Wiadomo, że dyktator poślubił Ri, byłą piosenkarkę, w 2009 r. i że para ma troje dzieci, które urodziły się w 2010, 2013 i 2017 r. Tożsamość potomków Kima jest źródłem zewnętrznego zainteresowania, ponieważ 38-letni władca nie pokazał nigdy publicznie swojego następcy.

Dyktatorskie rządy w Korei Północnej są przekazywane dziedzicznie od czasu jej powstania w 1948 r. Kim Dzong Un przejął władzę 2011 r. po śmierci swojego ojca Kim Dzong Ila.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy