Reklama

Reklama

Kenia: Zawalił się sześciopiętrowy budynek. Są ofiary śmiertelne, trwa akcja ratunkowa

Trzy osoby zginęły, a dziesiątki zostały ranne po zawaleniu się sześciopiętrowego budynku w Kiambu w centralnej Kenii - powiadomiło BBC. Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa, pod gruzami mogą znajdować się jeszcze ludzie. Nie jest znana przyczyna zawalenia się budynku.

W Kiambu po zawaleniu się budynku w poniedziałek rano wciąż trwa akcja ratunkowa. Jak poinformowało BBC, ratownikom spod gruzów udało się wyciągnąć kilka osób, w tym dziecko. Nie wiadomo, ile osób jeszcze może znajdować się pod gruzami.

Kenia. Co najmniej trzy osoby zginęły po zawaleniu się budynku

Budynek, który zawalił się w poniedziałek był w budowie. Nie jest jasne, co spowodowało zawalenie. Do tej pory powiadomiono o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych

Świadkowie zdarzenia powiedzieli lokalnym mediom, że budynek zawalił się na sąsiednią budowlę

Reklama

"Siedmiopiętrowy budynek, będący w budowie w Kirigiti, w hrabstwie Kiambu w Kenii, zawalił się w poniedziałek rano, 26 września; władze przekazały, że trzy osoby do tej pory zostały uratowane, część nadal jest uwięziona pod gruzami" - napisał na Twitterze dziennikarz Michael Wandati

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których widać skutki zdarzenia. 

Kiambu znajduje się ok. 20 km na północ od stolicy Kenii Nairobi. Do zawaleń budynków w Kenii dochodziło wielokrotnie, po czym winy szukano w złych projektach i niechlujnych konstrukcjach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy