Reklama

Reklama

Kenia: Siedem osób zginęło po zalaniu wąwozu "Wrota piekieł"

Siedem osób zginęło w niedzielę w wąwozie "Wrota piekieł" w parku narodowym o tej samej nazwie znajdującym się w południowo-zachodniej Kenii, w hrabstwie Nakuru. Piątka turystów i przewodnik zostali porwani przez rwące wody, które napełniły wąwóz po nagłej ulewie.

W niedzielę późnym popołudniem udało się odnaleźć zwłoki dwóch osób, pozostała piątka jest uważana za zaginioną. W ocenie dyrekcji kenijskiej służby ochrony przyrody - osoby te "najprawdopodobniej również zginęły".

Wśród ofiar jest pięciu turystów kenijskich i jeden cudzoziemiec oraz przewodnik 13-osobowoej grupy, która wybrała się na pieszą wędrówkę zazwyczaj suchym wąwozem, położonym na wysokości 1900 m n.p.m. w pobliżu położonego w Wielkim Rowie Afrykańskim bezodpływowego jeziora Naivasha.

Dwójka spośród sześciu osób, którym udało się ocalić życie, zawiadomiła straż parku narodowego, która natychmiast wszczęła poszukiwania. Według dostępnych informacji zginęło czterech mężczyzn i trzy kobiety.

Reklama

Akcja ratunkowa

Początkowo przedstawiciele kenijskiej służby ochrony przyrody (Kenya Wildlife Service; KWS) zapowiadali, że poszukiwania zostaną zawieszone po zmroku, ale ostatecznie zdecydowano się kontynuować akcję także w nocy. KWS poinformowała o tym za pośrednictwem Twittera. Z Nairobi na miejsce tragedii został wysłany śmigłowiec - pisze AFP.

Działania podejmowane w ramach akcji ratowniczej są koordynowane przez ministerstwo turystyki Kenii.

Kolejna tragedia w tym miejscu

Zajmujący powierzchnię 68,26 ha park narodowy "Wrota piekieł" został utworzony w 1984 r. Jest jedną z najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych kraju. Niestety, jest również miejscem, gdzie często dochodzi do tragedii.

Wąski kanion, znany publiczności na całym świecie dzięki temu, że był scenerią dla filmu "Tomb Raider: Kolebka życia" z 2001 r. z Angeliną Jolie w roli głównej, niezwykle szybko napełnia się wodą, gdy dochodzi tam do silnych opadów.

W 2012 r. w tym samym miejscu w podobnych okolicznościach zginęło siedmiu młodych Kenijczyków - przypomina AFP.

Władze parku narodowego "Wrota piekieł" podjęły decyzję o jego zamknięciu do odwołania w związku z możliwością dalszych opadów deszczu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy