Reklama

Reklama

Katastrofa śmigłowca w Anadyrze. Nie żyją cztery osoby

Czterech członków załogi zginęło w wypadku śmigłowca Mi-8 w Czukockim Okręgu Autonomicznym w Rosji - podały we wtorek rosyjskie agencje informacyjne, cytując źródła we władzach lokalnych. Do wypadku doszło koło lotniska w Anadyrze, głównym mieście regionu.

Maszyna, należąca do jednego z resortów siłowych Federacji Rosyjskiej, w trakcie prób po serwisie technicznym przeprowadziła tzw. twarde lądowanie i zapaliła się. "Do incydentu doszło z powodu wykrytej niesprawności technicznej na wysokości 30 metrów" - powiedziało jedno ze źródeł.

Ogień już ugaszono. Do wypadku doszło w zamkniętej, wojskowej części lotniska w Anadyrze i ogólna infrastruktura lotniska nie została uszkodzona.

Na miejscu wypadku pracę rozpoczęła komisja ministerstwa obrony Rosji wraz z pracownikami lotniska.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy