Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu w USA. Zginęło dziewięć osób

Dziewięć osób zginęło, a trzy zostały ranne w katastrofie niewielkiego samolotu w stanie Dakota Południowa - poinformowały w sobotę władze.

Jak oświadczył Peter Knudson z Narodowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) jednosilnikowy samolot Pilatus PC-12 rozbił się w sobotę, o godz. 12.30 czasu lokalnego, wkrótce po starcie z lotniska w Chamberlain, miejscowości położonej w odległości ok. 225 km na zachód od Sioux Falls.

Maszyna leciała do Idaho Falls, w stanie Idaho. Na pokładzie znajdowało się 12 osób. Dziewięć osób, w tym pilot, poniosło śmierć, a trzy doznały obrażeń. Według lokalnych mediów wśród ofiar było dwoje dzieci.

Katastrofa nastąpiła w złych warunkach atmosferycznych, podczas burzy śnieżnej.

Reklama

Wszczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn tragedii. Knudson poinformował, że czynnik pogodowy zostanie wzięty pod uwagę. Dodał, że pogoda utrudnia dotarcie na miejsce katastrofy.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama