Reklama

Reklama

Katastrofa lotu MH370. Znaleziono nowy trop?

Główna australijska agencja badawcza twierdzi, że jej analitykom udało się zlokalizować miejsce katastrofy boeinga malezyjskich linii lotniczych. Samolot wykonujący lot MH370 zaginął 8 marca 2014 roku w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu.

Australijska Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation CSIRO poinformowała, że udało się z "bezprecedensową precyzją i pewnością" określić miejsce katastrofy malezyjskiego boeinga. Maszyna miała zakończyć lot w północno-wschodniej części obszaru, który wcześniej został wyznaczony jako potencjalne miejsce katastrofy. 

W styczniu tego roku zakończyły się trwające ponad dwa lata poszukiwania szczątków samolotu w południowej części Oceanu Indyjskiego. Pochłonęły one ponad 160 milionów dolarów amerykańskich. Operacja opłacona była przez władze Malezji, Chin i Australii. 

Reklama

Eksperci australijskiej agencji ponownie przeanalizowali zdjęcia satelitarne obszaru, gdzie, jak się przyjmuje, malezyjska maszyna zakończyła lot. Według analityków widać na nich szczątki, mogące pochodzić z rozbitego samolotu. Do tych informacji sceptycznie odniosły się jednak władze Australii, według których raport agencji nie odpowiada na pytanie dotyczące dokładnej lokalizacji wraku. Tymczasem poszukiwania na dnie oceanu może kontynuować prywatna firma, z którą rozmawiają przedstawiciele władz Malezji. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy