Reklama

Reklama

Katastrofa łodzi z imigrantami. Podejrzani usłyszeli zarzut wielokrotnego zabójstwa

​Zarzut wielokrotnego zabójstwa dla dwóch podejrzanych o spowodowanie katastrofy łodzi z imigrantami. Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę podczas przeprawy jednostki przez Cieśninę Sycylijską. Zginęło od 700 do 950 osób, ocalało 28. Włoska prokuratura zarzuca podejrzanym również spowodowanie zatonięcia jednostki morskiej i ułatwianie nielegalnej imigracji.

Mężczyźni podejrzani o przemyt ludzi byli wśród nielicznych rozbitków, którzy o północy przybyli do portu w Katanii na Sycylii na pokładzie jednostki włoskiej straży przybrzeżnej. W związku z tym śledztwo w sprawie tragedii prowadzi tamtejsza prokuratura. Przesłuchanie rozbitków przekonało prowadzących dochodzenie, że są wśród nich dwaj przemytnicy. Mężczyźni - Tunezyjczyk -  najprawdopodobniej kapitan kutra - i Syryjczyk - jego pomocnik - trafili do aresztu.

Pozostali ocaleni przebywają w ośrodku dla imigrantów. Według ich relacji, do katastrofy doszło z winy kapitana kutra, który wszedł niechcący w kolizję ze spieszącym mu na ratunek portugalskim kontenerowcem King Jacob. Wcześniej mówiono, że na widok tego statku pasażerowie kutra przeszli jednocześnie na jedną burtę, co doprowadziło do przechyłu jednostki, a następnie wywrócenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama