Reklama

Reklama

Katastrofa kolejowa na Tajwanie. Bilans ofiar wynosi teraz 54 osoby

54 osoby zginęły w katastrofie pociągu, który wykoleił się w tunelu w pobliżu miasta Hualian we wschodniej części Tajwanu. W szpitalach znajduje się ponad setka rannych.

Według informacji władz, w pociągu składającym się z ośmiu wagonów przebywało ponad 350 pasażerów. Wagon drugi i trzeci tylko wypadły z szyn, natomiast czwarty i piąty zostały zniszczone w wypadku. Część wagonów została zablokowana w tunelu. Uwolniono już wszystkich ludzi.

Tajwańska Centralna Agencja Informacyjna (CNA) podała, że na miejscu pracowało 120 strażaków. Początkowo była mowa o 36 ofiarach, tragiczny bilans wzrósł następnie do 48 zmarłych. Najnowsze dane mówią o 54 zgonach.

CNA informowała też wcześniej o 117 hospitalizowanych osobach, spośród których siedem było ciężko rannych. Obrażenia 32 ludzi określono jako średnie, a 78 jako lekkie.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jeden obcokrajowiec pochodzący z Francji. Z kolei w gronie rannych znajduje się obywatel Japonii.

Reklama

Przyczyną katastrofy był źle zaparkowany pojazd

Agencja informuje, że przyczyną katastrofy było stoczenie się na pociąg źle zaparkowanej maszyny do robót ziemnych, która uderzając w pociąg za południowym wyjazdem z tunelu, doprowadziła do uderzenia przez skład w ścianę tunelu.

Do wypadku doszło w czasie święta Qinming, w trakcie którego Tajwańczycy udają się na groby swoich bliskich. W tym okresie wielu Tajwańczyków podróżuje i odwiedza swoje rodziny.

Największa taka tragedia od lat

Pociąg, który uległ katastrofie, obsługiwał połączenie na jednej z najpopularniejszych wśród turystów tras na Tajwanie.

Służby kolejowe zamknęły trasę, na której doszło do wypadku. Szacuje się, że naprawa linii może potrwać do siedmiu dni.

Jest to największa od 40 lat katastrofa kolejowa na Tajwanie. W okresie tym doszło do 10 takich wypadków, przy czym w ostatnim w 2018 roku zginęło 18 osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy