Reklama

Katastrofa budowlana na Florydzie. Odkopano trzy kolejne ciała

Liczba ofiar katastrofy budowlanej na Florydzie wzrosła do 27. Podczas wznowionego po krótkiej przerwie przeszukiwania rumowiska po zawaleniu się apartamentowca znaleziono kolejne trzy ciała - poinformowały służby straży pożarnej.

W związku ze zbliżającym się sztormem tropikalnym Elsa podjęto decyzję o wyburzeniu części budynku, która nie uległa zniszczeniu. Późnym wieczorem w niedzielę zburzono pozostałości zawalonego apartamentowca, zwanego Champlain Towers South.

Do częściowego zawalenia się budynku doszło około godz. 2 w nocy (godz. 8 czasu polskiego) z 23 na 24 czerwca. W wybudowanym w 1981 r., położonym tuż przy plaży apartamentowcu, było ponad 130 mieszkań. Jak podał "Washington Post", do zawalenia się 40-letniego domu doszło zaledwie dzień po tym, gdy pomyślnie przeszedł on inspekcję budowlaną.

Reklama

Należąca do aglomeracji Miami miejscowość Surfside jest znana jako ośrodek społeczności ortodoksyjnych Żydów, a także jako "mała Argentyna" ze względu na dużą liczbę imigrantów z tego kraju.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama