Reklama

Reklama

Karol III zdecydował, jak długo potrwa żałoba po śmierci królowej

Żałoba w rodzinie królewskiej potrwa do siódmego dnia po pogrzebie Elżbiety II - przekazano w piątek. Poinformowano też, kogo będzie obowiązywała królewska żałoba.

Żałoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II będzie obowiązywała do siódmego dnia po jej pogrzebie - poinformował w piątek rano Pałac Buckingham. Data pogrzebu zostanie potwierdzona w późniejszym czasie.

Żałoba po śmierci królowej. Karol III zdecydował

"W związku ze śmiercią Jej Królewskiej Mości, życzeniem Jego Królewskiej Mości jest, aby okres królewskiej żałoby był przestrzegany od teraz do siedmiu dni po pogrzebie Królowej" - przekazał w oświadczeniu Pałac Buckingham.

Królewska żałoba będzie obowiązywała członków rodziny królewskiej, pracowników dworu królewskiego i przedstawicieli dworu pełniących oficjalne obowiązki, wraz z oddziałami zaangażowanymi w obowiązki ceremonialne. Jest ona dłuższa niż żałoba narodowa, która jak się oczekuje będzie trwała do następnego dnia po pogrzebie.

Reklama

Pogrzeb królowej. Kolejne szczegóły

Jak przekazano, rezydencje królewskie będą zamknięte do czasu zakończenia pogrzebu królowej. Nie będzie w nich ksiąg kondolencyjnych, wpisów można dokonywać jedynie w wirtualnej księdze, która jest dostępna na stronie internetowej rodziny królewskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy