Reklama

Reklama

Karol III do Liz Truss: Obawiałem się śmierci królowej

Karol III przyjął premier Liz Truss na swojej pierwszej audiencji. Podczas rozmowy przyznał, że śmierć jego matki, królowej Elżbiety II, to "moment, którego się obawiał".

Rozmowy pomiędzy brytyjskimi monarchami a premierami tradycyjnie pozostają prywatne, ale tym razem kamery uchwyciły pierwsze kilkadziesiąt sekund audiencji, która w piątek po południu odbyła się w Pałacu Buckingham.

Zobacz też: Książę Karol został nowym królem Wielkiej Brytanii po śmierci Elżbiety II

Karol III zaznaczył na początku, że wie, iż Truss jest obecnie bardzo zajęta, więc nie mogą zajmować zbyt wiele jej czasu, po czym powiedział: "To było tak wzruszające tego popołudnia, kiedy przybyliśmy, wszyscy ci ludzie, którzy przyszli złożyć kondolencje i kwiaty". Dodał następnie: "To jest moment, którego się obawiałem, jak wiem, wielu ludzi również (się obawia), ale trzeba próbować wszystko dalej kontynuować".

Reklama

Karol III został królem w czwartek po południu w chwili śmierci Elżbiety II. W piątek po południu po raz pierwszy w nowej roli przybył do Pałacu Buckingham, gdzie czekały na niego i na jego żonę tłumy ludzi. Liz Truss objęła urząd premiera we wtorek, gdy podczas audiencji królowa powierzyła jej misję sformowania nowego rządu. Szefowa rządu będzie teraz co tydzień przyjmowana na audiencji przez monarchę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy