Reklama

Reklama

Kanada: Już 33 ofiary śmiertelne fali upałów

Upały panujące w kanadyjskiej prowincji Quebec pochłonęły już 33 ofiary śmiertelne - poinformował w czwartek na swoim portalu publiczny nadawca CBC na podstawie danych z publicznych ośrodków zdrowia.

W środę informowano o 17 ofiarach, w tym o 12 w Montrealu. W czwartek liczba zgonów z powodu upału odnotowana w tym mieście wzrosła do 18. W miejscowościach na wschodzie prowincji zmarło siedem osób, a w centralnym regionie Centre-du-Quebec - pięć.

Służba zdrowia zwraca uwagę, że ofiary miały już wcześniej problemy zdrowotne i mieszkały w domach bez klimatyzacji, często samotnie. Żaden ze zgonów nie wydarzył się w szpitalu. 

Cytowana przez CBC minister zdrowia publicznego prowincji Lucie Charlebois zaapelowała do obywateli o ostrożność i zwracanie uwagi na stan zdrowia swoich bliskich oraz sąsiadów.

Reklama

Fala upałów w Quebecu zaczęła się 29 czerwca. Od tego czasu temperatura nie spadła poniżej 30 stopni Celsjusza. Lekkie ochłodzenie do ok. 23 stopni spodziewane jest w piątek.

Według rządowej agencji Environment Canada, obszary najbardziej narażone na działanie wysokich temperatur to Wyspa Montrealu oraz miejscowości Chateauguay/La Prairie, Laval, Longueuil i Varennes. Dla tych obszarów ogłoszono również alert smogowy.

W mocy są również ostrzeżenia przed upałami dla części prowincji Ontario, w tym dla Toronto i Ottawy, oraz dla Nowego Brunszwiku.

Z Toronto Alicja Minda

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy