Reklama

Reklama

​Kanada: Ewakuacja trzech tysięcy rodzin

Z powodu pożarów, jakie trawią lasy w prowincji Kolumbia, ewakuowano już trzy tys. rodzin. W walce z ogniem bierze udział 1600 ratowników z Kolumbii wspomaganych przez 260 strażaków z innych części kraju. W prowincji od piątku obowiązuje stan wyjątkowy.

Z komunikatu władz prowincji wynika, że od piątku odnotowano 138 nowych ognisk pożarów; większość z nich została spowodowana piorunami, którym nie towarzyszyły opady.

"Sytuacja pogodowa jest wyjątkowo niesprzyjająca" - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej John Rustad odpowiadający w rządzie prowincji Kolumbia Brytyjska za zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. "Ogień zachowuje się w sposób niezwykle agresywny i trudno nad nim zapanować" - dodał.

W piątek władze położonej na pacyficznym wybrzeżu Kanady prowincji Kolumbia Brytyjska wprowadziły na całym terytorium stan wyjątkowy.

Reklama

W wydanym w piątek wieczorem komunikacie władze zaznaczyły, że pożary lasów będą się rozszerzać z powodu upałów, jakie nawiedziły prowincję.

Służby meteorologiczne zapowiadają, że masy gorącego powietrza będą sprzyjały rozprzestrzenianiu się pożarów na znacznych obszarach południowej części Kolumbii Brytyjskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy