Reklama

Reklama

Kanada: Atak nożownika. Zginęły dwie osoby

Dwie osoby zginęły w wyniku ataku nożownika, do którego doszło na Wzgórzu Parlamentarnym w historycznym centrum miasta Quebec w nocy z soboty na niedzielę. Pięć osób odniosło rany. Sprawca został zatrzymany przez policję o godz. 1 w nocy (godz. 5 w Polsce).

Dwudziestolatek, który był przebrany "w średniowieczny kostium" wielokrotnie "zaatakował liczne osoby ostrą szpadą". W ręce policji mężczyzna dostał się przed siedzibą centrum biznesowego Espace 400e Business Park - podają kanadyjskie media.

Policja nie potwierdziła jeszcze personaliów ofiar, nie są też znane motywy przyświecające sprawcy - podkreślają media. W ciągu najbliższych godzin spodziewany jest oficjalny komunikat policji w tej sprawie - pisze BBC.

Mieszkańcy historycznego centrum miasta Quebec, będącego stolica francuskojęzycznej prowincji o tej samej nazwie, zostali poproszeni przez służby o nieopuszczanie swych domów i omijanie Wzgórza Parlamentarnego, gdzie znajduje się historyczna siedziba parlamentu prowincji i gdzie doszło do ataków.

Reklama

Fotografie publikowane w sieciach społecznościowych wskazują, że policja szczelnie otoczyła miejsce, gdzie doszło do ataków. Przed parlamentem pojawił się wzmocniony posterunek policji.

Bezpośrednio po aresztowaniu dwudziestolatek został przewieziony do szpitala - podało Radio Canada.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy