Reklama

Reklama

Kambodża: Siedem osób zmarło po wypiciu skażonego wina

Siedem osób zmarło, a ponad 130 trafiło do szpitala w Kambodży po wypiciu wina ryżowego, które zdaniem resortu zdrowia tego kraju zawierało toksyczną substancję.

Do incydentu doszło w prowincji Kampong Chhnang w środkowej Kambodży, gdzie mieszkańcy wioski pili wino podczas ceremonii pogrzebowej - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Według resortu przyczyną zgonów była toksyczna substancja w winie. "Większość chorych wraca do zdrowia, a niektórzy zostali już wypisani ze szpitala" - podano w oświadczeniu.

Niebezpieczne i tanie, ale mocne napoje alkoholowe, są odwiecznym problemem na biednych obszarach wiejskich Kambodży. Każdego roku odnotowuje się kilka śmiertelnych zatruć - podaje agencja AP. Często alkohol nie jest odpowiednio destylowany i zawiera metanol, który może zabić nawet w niewielkich ilościach.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy