Reklama

Reklama

Kambodża: Siedem osób zginęło w katastrofie budowlanej na wybrzeżu

Co najmniej siedem osób zginęło w katastrofie budowlanej w nadmorskim mieście Keb na południu Kambodży. Z nieznanych przyczyn zawalił się będący w trakcie budowy siedmiopiętrowy budynek - poinformowała agencja Kyodo.

Miejscowe służby ratownicze poinformowały, że pod gruzami zawalonego budynku, którego budowa była na ukończeniu, znalazło się wielu robotników. Jak podały agencje, co najmniej siedmioro z nich nie przeżyło wypadku.

To trzecia tragiczna w skutkach katastrofa budowlana w Kambodży w ciągu kilku ostatnich miesięcy. W czerwcu 2018 roku 28 osób zginęło, a 26 zostało rannych w południowo-zachodniej części miasta Sihanoukville w wyniku zawalenia się siedmiopiętrowego budynku, który budowany był bez odpowiednich zezwoleń.

Reklama

W grudniu zawaliła się budowana w Siem Reap świątynia buddyjska. Zginęły co najmniej trzy osoby, 13 zostało rannych, w tym dwóch mnichów.

Wybrzeże Kambodży przeżywa obecnie budowlany boom z powodu rosnącego zainteresowania tymi rejonami chińskich turystów i inwestorów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy