Reklama

Kabul: Wybuch samochodu pułapki. Prawie 100 rannych

Co najmniej 95 osób zostało rannych w wyniku eksplozji samochodu pułapki, do której doszło w środę rano przed komisariatem policji w stolicy Afganistanu, Kabulu - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Nie ma dotychczas informacji o ofiarach śmiertelnych.

Jak powiedział rzecznik MSW Nasrat Rahimi, przed komisariatem położonym na zachodzie miasta eksplodował samochód wyładowany materiałami wybuchowymi. W pobliżu znajduje się tam także szkoła wojskowa. Według świadków po wybuchu słychać było strzały.    

Z kolei rzecznik ministerstwa zdrowia Wahidullah Majer poinformował na Twitterze, że do szpitali przewieziono 95 rannych, w tym kobiety i dzieci.    

Do przeprowadzenia zamachu przyznali się już talibowie. Po blisko 18 latach wojny w Afganistanie kontrolują oni obecnie połowę terytorium kraju.    

Reklama

Na początku lipca afgańscy politycy i talibowie zobowiązali się do stworzenia "mapy drogowej na rzecz pokoju" oraz rozpoczęcia kontrolowanego procesu pokojowego, jednak pod koniec lipca talibowie odmówili prowadzenia bezpośrednich rozmów z rządem centralnym w Kabulu.   

We wtorek źródła wśród talibów informowały, że w toku ósmej rundy prowadzonych w Katarze rozmów z USA (bez przedstawicieli Kabulu) udało się rozstrzygnąć kwestie sporne w sprawie wycofania amerykańskich wojsk z Afganistanu i gwarancji ze strony talibów o zerwaniu relacji z innymi grupami ekstremistycznymi. Specjalny wysłannik USA do Afganistanu Zalmay Khalilzad poinformował o osiągnięciu "wspaniałego postępu", dodając, że liczy na osiągnięcie porozumienia do 1 września. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy