Reklama

Reklama

Już 20 ofiar wybuchu wulkanu na Białej Wyspie

Do 20 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii sprzed ponad miesiąca - poinformowała w poniedziałek rano czasu miejscowego nowozelandzka policja.

20. ofiarą śmiertelną wybuchu wulkanu jest Australijczyk, który w niedzielę zmarł w szpitalu w Melbourne w wyniku odniesionych obrażeń.

W tym samym szpitalu przebywa jeszcze dwóch innych obywateli Australii, którzy ulegli ciężkim poparzeniom podczas erupcji wulkanu. "Jeden jest w stanie krytycznym, a drugi w stabilnym" - poinformowała dyrekcja szpitala.

Wulkan wybuchł 9 grudnia, a w momencie erupcji na Białej Wyspie przebywało 47 turystów, głównie z Australii, ale także z USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Chin, Wielkiej Brytanii i Malezji.

Reklama

Nie wiadomo, dlaczego turyści znaleźli się na Białej Wyspie w sytuacji, gdy oficjalnie informowano o możliwości erupcji wulkanu.

W nowozelandzkich szpitalach znajduje się jeszcze 13 rannych, z których czterech jest w stanie krytycznym. Kolejnych 13 rannych przetransportowano do szpitali w Australii.

Biała Wyspa z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy