Reklama

Reklama

Julia Tymoszenko faworytką Ukraińców

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko jest liderem w sondażach kandydatów na prezydenta. Tuż za nią plasuje się obecny prezydent Petro Poroszenko. Trzecie miejsce w badaniach opinii publicznej nad Dnieprem zajmuje popularny ukraiński artysta estradowy Swiatosław Wakarczuk.

Gdyby wybory prezydenckie miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to jak wynika z sondażu socjologicznej grupy "Rejtynh" Julia Tymoszenko zdobyłaby 15,8 procent głosów. Na Petra Poroszenkę zagłosowałoby z kolei 13,8 procent Ukraińców.

Obecny prezydent ma za to największy elektorat negatywny. Na Petra Poroszenkę - na pewno nie zagłosowałoby niemal 24 procent obywateli.

Popularnym kandydatem na urząd prezydenta z około 10 procentowym poparciem byłby lider rockowej grupy Okean Elzy - Swiatosław Wakarczuk. Jednak przynajmniej na razie nie deklaruje on chęci startu w wyborach. Na dalekiej - ósmej pozycji z poparciem około 4 procent znalazł się szef nacjonalistycznej partii "Swoboda" Ołeh Tiahnybok.

Reklama

Wybory prezydenckie na Ukrainie powinny się odbyć w 2019 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy