Reklama

Reklama

Joe Biden: Kobiety przekraczające granice stanów w celu aborcji mogą być aresztowane

Prezydent Joe Biden powiedział w piątek, że Republikanie będą dążyć do ogólnokrajowego zakazu aborcji jeśli wygrają listopadowe wybory do Kongresu. Jak dodał, zabraniające lub ograniczające prawo do aborcji stany będą mogły próbować aresztować kobiety chcące przerwać ciążę w stanie, w którym to jest dozwolone. - Nie sądzę aby ludzie wierzyli, że tak się stanie. Ale tak się stanie - ocenił Biden.

Obecnie wyjazdy poza granice stanu w celu aborcji nie są nielegalne.

Po uchyleniu przez Sąd Najwyższy USA dopuszczającego aborcję orzeczenia Roe przeciwko Wade z roku 1973, regulowanie prawa do przerywania ciąży leży w gestii władz stanowych. Niektóre już zaostrzyły, lub niemal wyeliminowały, prawo do aborcji. Inne zapowiadają, że zrobią to wkrótce.

Zakaz aborcji w USA

Amerykański przywódca Joe Biden ostrzegał przed wprowadzeniem ogólnokrajowego zakazu aborcji i aresztowaniami kobiet w trakcie wirtualnego spotkania z demokratycznymi gubernatorami z dziewięciu stanów.

Reklama

Uczestniczyli w nim m.in. Kathy Hochul z Nowego Jorku i JB Pritzker z Illinois, którzy zezwalają na przerywanie ciąży i zapowiadają ułatwienie tych zabiegów kobietom z innych stanów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy