Reklama

Reklama

Joe Biden do Putina: USA będą bronić każdego centymetra terytorium NATO

Joe Biden podczas piątkowego wystąpienia w Białym Domu zabrał głos w sprawie aktualnej sytuacji w Ukrainie. Prezydent USA podkreślił, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają prób aneksji tamtejszego terytorium. Głowa państwa zapewniła także, że jest w pełni gotowa bronić "każdego centymetra terytorium NATO". Biden skomentował także uszkodzenie gazociągów Nord Stream, nazywając je "celowym aktem sabotażu".

- Uszkodzenie gazociągów Nord Stream było celowym aktem sabotażu. Teraz Rosjanie pompują dezinformacje i kłamstwa, więc współpracujemy z naszymi sojusznikami, by dowiedzieć się, co dokładnie się stało - powiedział Joe Biden w wystąpieniu w Białym Domu. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych dodał, że rozkazał swojej administracji, by pomogła chronić infrastrukturę krytyczną sojuszników USA i wyśle na miejsce nurków, by zbadali incydent.

- Nie wiemy jeszcze, co dokładnie się tam zdarzyło. Ale po prostu nie słuchajcie tego, co mówi Putin. Wiemy, że to nie jest prawda - zaapelowała głowa USA.

Reklama

Biden: Putin nas nie zastraszy

- Co do przemówienia pana Putina tego poranka. Ameryka i jej sojusznicy nie dadzą - podkreślam - nie dadzą się zastraszyć Putinowi i jego nieodpowiedzialnym słowom i groźbom - mówił Biden w wystąpieniu, które poświęcone było głównie huraganowi Ian.

Prezydent USA dodał, że Ameryka i świat nigdy nie uznają prób aneksji ukraińskiego terytorium i nie zrezygnują z polityki wspierania Ukrainy.

- Ameryka jest w pełni przygotowana, by wraz z sojusznikami z NATO bronić każdego centymetra terytorium NATO - każdego centymetra. Więc, panie Putin, nie zrozum błędnie tego, co mówię. Każdy centymetr - podkreślił Biden. 

Reklama

Reklama

Reklama