Reklama

Jezus miał tam uzdrawiać. Biblijne miejsce zostanie otwarte po 2 tys. lat

Siloe to starożytny zbiornik wody zlokalizowany w Jerozolimie. Według Biblii Jezus uzdrowił tam niewidomego mężczyznę. Miejsce to wkrótce zostanie udostępnione zwiedzającym. Zbiornik nigdy wcześniej nie był dostępny publicznie.

Plany otwarcia Siloe dla zwiedzających ogłosiły izraelski Urząd ds. Starożytności oraz Zarząd Ochrony Przyrody i Parków Narodowych. W przeszłości Siloe  był częścią systemu wodociągowego Jerozolimy oraz pełnił funkcję zbiornika wodnego w czasach Świątyni i panowania króla Ezechiasza, około 2700 lat temu.

To w okolicach Siloe Jezus miał dokonywać cudów.

- Wykopaliska w sadzawce Siloe mają ogromne znaczenie dla chrześcijan na całym świecie. To w tym miejscu Jezus uzdrowił niewidomego i to w tym miejscu 2 tys. lat temu żydowscy pielgrzymi oczyszczali się przed wejściem do Drugiej Świątyni - powiedział Fox News amerykański pastor John Hagee.

Reklama

Czy słyszałeś kiedykolwiek o sadzawce Siloe? Daj nam znać w komentarzu na Facebooku!

Sadzawka Siloe: Miejsce biblijne odkryte na nowo w 2004 roku

Ze'ev Orenstein, dyrektor ds. międzynarodowych Fundacji Miasta Dawida w Jerozolimie, powiedział Fox News, że sadzawka ta to jedno z najbardziej znaczących miejsc potwierdzających biblijne dziedzictwo Jerozolimy.

- Nie tylko w kwestii wiary, ale mający znaczenie dla miliardów ludzi na całym świecie. Zostanie w pełni udostępniony po raz pierwszy od 2 tys. lat - dodał.

Sadzawka została odkryta na nowo w 2004 roku przez archeologów. Od tamtej pory stała się celem badań i wykopalisk.

Archeologiczny projekt pełnego odkopania Siloe ma potrwać kilka lat.

Czytaj też: Możesz dostać nawet 21 dni dodatkowego urlopu. Nie wszyscy zatrudnieni o tym wiedzą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Izrael | Jezus | uzdrowienie | Biblia | Jerozolima

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy