Reklama

Reklama

Jemen: Dzieci ofiarami wojny

Od końca marca ponad tysiąc dzieci padło ofiarą walk w Jemenie - wynika z danych UNICEF.

Według raportu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, coraz więcej niepełnoletnich chłopców jest tam wcielanych do wojska. 

Od końca marca koalicja pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej bombarduje cele w Jemenie, opanowanym przez rebeliantów Huti. Celem nalotów jest przywrócenie do władzy obalonego prezydenta Abd-Rabbu Mansura Hadiego. 

Według UNICEF, w walkach, zginęło około czterysta dzieci, a ponad 600 zostało rannych. Prawie 10 milionów nieletnich Jemeńczyków wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej. W tym roku do wojska wcielono tam 377 chłopców, w ubiegłym roku - 156. Wielu młodych Jemeńczyków zgłasza się do armii, by wesprzeć finansowo własne rodziny.

Reklama

Konflikt pochłonął w sumie ponad 4300 ofiar śmiertelnych, wiele z nich to cywile. W kraju szerzą się choroby i głód. Ponad 1,3 miliona Jemeńczyków musiało na skutek walk uciekać z domu.  Jedna czwarta działających w Jemenie placówek medycznych - czyli około 900 - musiało zakończyć działalność. W tych, które nadal są otwarte, brakuje lekarstw i potrzebnego wyposażenia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy