Reklama

Reklama

Jemen: Co najmniej 16 osób z rodziny imama zginęło w nalocie

Co najmniej 16 osób należących do szeroko rozumianej rodziny jemeńskiego imama zginęło w nalocie koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej w prowincji Sada w północnym Jemenie - poinformowała agencja SABA kontrolowana przez ruch Huti.

Według źródeł, na które powołuje się Reuters, pociski spadły na dom imama Saleha Abu Zainaha, a w ataku zginął imam wraz z rodziną i jego dwaj synowie ze swymi rodzinami.

Agencja SABA informuje, że wszystkie ofiary znajdowały się w jednym domu, a akcję ratunkową i próbę wydobycia zwłok spod ruin domu uniemożliwiało kontynuowanie przez samoloty bombardowań.

W trwającej od 18 miesięcy wojnie domowej w Jemenie śmierć poniosło około 10 tys. osób - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Sanie koordynator ONZ ds. humanitarnych Jamie McGoldrick.

Reklama

Tylko południowa część Jemenu wraz z Adenem podlega rządowi uznawanemu przez wspólnotę międzynarodową i popieranemu przez Arabię Saudyjską, która od marca 2015 roku stoi na czele koalicji zwalczającej Hutich w Jemenie. Oficjalna stolica kraju, Sana, od jesieni 2014 roku jest pod kontrolą Hutich, wspieranych przez szyicki Iran.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy