Reklama

Jemen: Atak na autobus przewożący dzieci. Wiele ofiar

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) poinformował na Twitterze, że w ataku na autobus przewożący dzieci w północnym Jemenie zginęły lub odniosły obrażenia dziesiątki osób.

"Po porannym ataku na autobus przewożący dzieci na targ w Dahjan położony w muhafazie Sada (północny Jemen - red.), do szpitala wspieranego przez MKCK przywieziono dziesiątki rannych; trafili tam też zabici" - poinformowała ta organizacja humanitarna nie określając jednak charakteru tego ataku.


Kontrolowana przez Hutich telewizja Al-Masirah oświadczyła, że w wyniku ataku 39 osób zginęło, a 51 zostało rannych. Według niej był to nalot przeprowadzony przez międzynarodową koalicję państw pod przywództwem Arabii Saudyjskiej.

Reklama

Jak zauważa AFP rzecznik koalicji nie skomentował na razie tej sprawy.

Międzynarodowa koalicja od trzech lat walczy w Jemenie z rebeliantami Huti, wspieranymi przez Iran. Wojna w Jemenie jest pośrednim konfliktem między Arabią Saudyjską a Iranem, potęgującym niestabilność na Bliskim Wschodzie.

Według ONZ od marca 2015 roku wojna ta pochłonęła prawie 10 tys. ofiar i wywołała "największy kryzys humanitarny na świecie".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama