Reklama

Reklama

Jej organizm zaatakowała "agresywna ameba". 10-latka nie żyje

Lekarzom nie udało się uratować 10-letniej Lily Avant - informuje "The Independent". Dziewczynka trafiła do szpitala po tym, jak do jej organizmu dostał się groźny pierwotniak - Naegleria Fowleri. Śmierć 10-latki potwierdziła w mediach społecznościowych szkoła, do której uczęszczała.

Do tragicznego zdarzenia doszło 8 września w amerykańskim stanie Teksas. 10-letnia Lily Avant po kąpieli w rzece zaczęła narzekać na silny ból głowy. Początkowo lekarze sądzili, że dziecko nabawiło się zwykłej infekcji i przepisali leki nawadniające i zbijające gorączkę. 

Gdy jednak stan Lily zaczął gwałtownie się pogarszać, 10-latka trafiła do szpitala dziecięcego w teksańskim Fort Worth. Badania tam przeprowadzone wykazały w jej organizmie obecność "rzadkiej, agresywnej ameby" - Naeglerii Fowleri.

Groźny pierwotniak miał przedostać się do organizmu Lily przez nos, skąd następnie trafił do mózgu.

Reklama

Jak donosi "The Independent", 10-latki nie udało się uratować.

O śmierci Lily poinformowała w mediach społecznościowych także szkoła, do której uczęszczała. "Lily była absolutnym błogosławieństwem dla naszej szkoły. Była wybitną uczennicą, ale co ważniejsze, była niesamowitą osobą i przyjacielem dla wszystkich" - napisano.

Czym jest Naeglerii Fowleri?

Naeglerii Fowleri to jednokomórkowy organizm występujący w ciepłych wodach. Według CDC (Centers for Disease Control and Prevention) może dostać się on do mózgu jedynie przez nos (tak właśnie było w przypadku Lily). Tam namnaża się poprzez rozkład tkanki mózgowej, powodując śmiertelną chorobę zwaną negleriozą. Jej skutki dla zdrowia i życia człowieka są fatalne. Neglerioza to bowiem ostre pierwotne zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych.

W wyniku niszczenia tkanki mózgowej, cały narząd puchnie.

Według statystyk, w latach 1962-2018 w Stanach Zjednoczonych zanotowano 145 przypadków zakażenia amebą, która zaatakowała organizm Lily. Przeżyły tylko cztery osoby.

Polecamy również: Kąpiel w gorącym źródle kosztowała go życie

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama