Reklama

Reklama

Jedna z ofiar znalezionych w ciężarówce może pochodzić z Wietnamu

"Umieram, bo nie mogę oddychać" - SMS tej treści wysłała do swojej mamy 26-letnia Wietnamka Pham Thi Tra My. Jak podano, była ona prawdopodobnie jedną z 39 ofiar tragedii w ciężarówce.

Jedna z 39 ofiar, których ciała znaleziono w ciężarówce w Wielkiej Brytanii, może pochodzić z Wietnamu - przekazała w piątek wietnamska obrończyni praw człowieka. 26-letnia Pham Thi Tra My wysłała SMS do matki, w którym napisała, że nie może oddychać. 

Było to w tym samym czasie, kiedy ciężarówka była w trasie z Belgii do Wielkiej Brytanii - poinformowała Hoa Nghiem z wietnamskiej organizacji praw człowieka Human Rights Space.

"W wiadomościach powiedzieli, że wszystkie 39 osób pochodziło z Chin, ale rodzina Tra próbuje zweryfikować, czy wśród nich jest ich córka" - napisała na Twitterze. Wyraziła przypuszczenie, że w ciężarówce mogło być więcej osób pochodzących z Wietnamu.

Reklama

W piątek brytyjska policja poinformowała o zatrzymaniu czwartej osoby w związku ze śmiercią 39 ludzi, których ciała znaleziono w ciężarówce w Anglii. Zastępca komendanta policji w Essex Pippa Mills przekazała, że 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej został zatrzymany na lotnisku Stansted, również pod zarzutem przemytu ludzi i zabójstwa. 

Wcześniej w piątek aresztowano mężczyznę i kobietę, którzy są podejrzani są o przemyt ludzi i zabójstwo.

Pierwszym zatrzymanym był pochodzący z Irlandii Północnej kierowca ciężarówki. Obecnie trwają jego przesłuchania.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy