Reklama

Japonia. Wiceminister obrony: Pociski rakietowe Korei Płn. przeleciały około 350 km

Dwa pociski balistyczne wystrzelone przez Koreę Płn. przeleciały około 350 km i spadły do Morza Japońskiego poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii - poinformował wiceminister obrony tego kraju Toshiro Ino. Wystrzelenie rakiet to siódmy taki incydent od 25 września.

Wiceszef resortu obrony powiedział, że trwa ustalanie szczegółów, ale nie wykluczył, iż pociski balistyczne mogły być wystrzelone z okrętów podwodnych. Zastrzegł, że jest to tylko jedna ze sprawdzanych hipotez.

Wiceminister: Japonia nie będzie tolerować prób rakietowych

- Kanałami dyplomatycznymi, za pośrednictwem ambasady w Pekinie, przekazaliśmy zdecydowany protest stronie północnokoreańskiej w związku z wystrzeleniem rakiet - oświadczył Ino.

Powiedział też, że Japonia nie będzie tolerować powtarzających się prób rakietowych Korei Północnej. Był to siódmy taki incydent od 25 września.

Reklama

Korea Północna. Próby z rakietami balistycznymi

Korea Północna, która wbrew sankcjom ONZ prowadzi próby z rakietami balistycznymi, oświadczyła w sobotę, że testy mają na celu samoobronę przed bezpośrednimi zagrożeniami militarnymi ze strony USA i nie zaszkodziły bezpieczeństwu sąsiednich krajów.

Stany Zjednoczone i Korea Południowa przeprowadziły w piątek wspólne ćwiczenia morskie w odpowiedzi na wcześniejsze północnokoreańskie próby rakietowe. 

Waszyngton, również w piątek, ogłosił w związku z nimi nowe sankcje ekonomiczne wobec Pjongjangu.PAP
Dowiedz się więcej na temat: Japonia | Korea Północna | rakiety

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy