Reklama

Reklama

Japonia: Rekordowa liczba samobójstw wśród dzieci

415 samobójstw wśród dzieci i młodzieży odnotowano w ostatnim roku szkolnym w Japonii - przekazało tamtejsze ministerstwo edukacji. W porównaniu z rokiem 2020, to wzrost o 31 proc.

Wśród przyczyn większej liczby samobójstw autorzy raportu wskazują problemy rodzinne uczniów, niesatysfakcjonujące wyniki w nauce, choroby oraz złe relacje z rówieśnikami. W przypadku ponad połowy samobójstw nie dało się jednak określić przyczyny - podaje japoński nadawca publiczny NHK.

Wpływ pandemii?

- Wyniki raportu pokazują, że pandemia miała wpływ na wzrost przypadków samobójstw - przyznaje w rozmowie z NHK Eguchi Arichika z działu zajmującego się kwestiami dzieci i młodzieży w japońskim ministerstwie edukacji.

Dodał, że ministerstwo "chce promować działania i środki ułatwiające ludziom znalezienie pomocy oraz umożliwiające dzieciom kontynuację nauki, kiedy nie mogą chodzić do szkoły". 

Reklama

Nie jest jasne, jak wielki wpływ na skalę samobójstw miał trwający w Japonii od marca do maja 2020 roku lockdown, w czasie którego zamknięto szkoły podstawowe i średnie. 

Według raportu 30 tys. uczniów opuściło co najmniej 30 dni zajęć z obawy przed zakażeniem koronawirusem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje