Reklama

Reklama

Japonia: Powódź i lawina błotna po ulewach. Co najmniej trzy ofiary

Ulewne deszcze nawiedziły w piątek zachodnią i południowo-zachodnią Japonię. Służby informują o śmierci jednej osoby oraz dwóch zaginionych osobach. Agencja Meteorologiczna wydała najwyższe ostrzeżenia w części kraju.

Najwyższy poziom alertu o ulewach wydano w prefekturze Hiroszima, ostrzegając przed powodziami, wezbranymi rzekami i osunięciami błotnymi.

Lokalne władze na wyspie Kiusiu potwierdziły śmierć kobiety, a dwie inne zaginęły, gdy lawina błotna uszkodziła dwa domy w Unzen w prefekturze Nagasaki. 

Na przedmieściach Hiroszimy ogłoszono alert na poziomie 5, który jest najwyższy w pięciostopniowej japońskiej skali alarmowej. Wezwano mieszkańców, aby podjęli działania w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa. 

"Życie obywateli zagrożone"

- Mieszkańcy muszą natychmiast zapewnić sobie bezpieczeństwo, gdyż ich życie jest zagrożone - powiedział Ryuta Kurora, dyrektor wydziału prognoz Agencji Meteorologicznej na konferencji prasowej w Tokio.

Agencja podała, że oczekuje się, że front deszczowy utrzyma się przez około tydzień, co budzi obawy o jeszcze większej ilości opadów. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy