Reklama

Reklama

Japonia: Obywatel USA skazany na dożywocie. Zgwałcił i zamordował kobietę

Japoński sąd na Okinawie skazał w piątek 33-letniego Amerykanina Kennetha Franklina Shinzato na karę dożywotniego więzienia. Shinzato to były cywilny pracownik bazy USA na Okinawie, wcześniej był żołnierzem piechoty morskiej. Obywatel USA został skazany za zgwałcenie i zamordowanie 20-letniej Japonki.

Shinzato przyznał się do gwałtu i spowodowania obrażeń, w wyniku których kobieta zmarła, ale twierdził, że nie chciał jej zabić.

Zbrodnia ta wywołała wielkie oburzenie na Okinawie, gdzie mieszkańcy od dawna protestują przeciwko znajdującym się tam amerykańskim bazom wojskowym. Na Okinawie przebywa ok. 50 tys. obywateli USA, w tym 30 tys. żołnierzy oraz cywilnych pracowników baz.

Starając się załagodzić konflikty z mieszkańcami, Stany Zjednoczone zgodziły się w zeszłym roku na ograniczenie zakresu ochrony prawnej cywilnych pracowników i współpracowników baz USA na Okinawie, przewidzianego w porozumieniu o statusie sił zbrojnych (SOFA) z lat 60.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy